• Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną każdemu dziecku.
  • Bardzo chętnie współpracujemy z rodzicami.
  • Pracujemy w dwóch, położonych niedaleko od siebie budynkach (przy ul. Roosevelta i Bydgoskiej), co pozwala nam na pracę w systemie jednozmianowym.
  • Mamy świetną, ciągle doskonalącą się kadrę pedagogiczną – wielu spośród naszych nauczycieli jest egzaminatorami egzaminów zewnętrznych, instruktorami i trenerami.
  • Na terenie szkoły zapewniamy pomoc wykwalifikowanych specjalistów: pedagoga, psychologa, logopedy, terapeutów oraz pomoc medyczną (pielęgniarka szkolna).
  • Nasze pracownie wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny.
  • Szkoła dysponuje kilkoma salami gimnastycznymi, salami do gimnastyki, placem zabaw dla młodszych uczniów oraz boiskami, co pozwala naszym uczniom osiągać sukcesy w różnych dyscyplinach sportu.
  • Realizujemy projekty i innowacje, w szkole działają klasy patronackie oraz klasy o profilu sportowym.
  • Zapewniamy opiekę świetlicy szkolnej oraz smaczne posiłki w szkolnej stołówce.
  • Każdy uczeń ma własną szafkę.
  • Proponujemy naszym uczniom wiele form spędzania wolnego czasu i możliwość rozwijania pasji poprzez szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań.
  • Organizujemy atrakcyjne wycieczki, odwiedzamy muzea, galeria i teatry, aby nasi uczniowie lepiej poznali miasto i jego okolicę, Polskę i Europę.
  • Uczymy języków obcych, aby nasi uczniowie czuli się obywatelami Europy i świata.