świetlica RooseveltaŚwietlica szkolna czynna jest w godzinach od 6.45 do 16.45. Zlokalizowana jest na pierwszym piętrze i została wydzielona od innych pomieszczeń szkolnych poprzez oddzielne wejście. Posiada trzy sale przystosowane do zabaw i zajęć, szatnię, korytarz i samodzielną toaletę. Nauczyciele pracujący w świetlicy są odpowiednio wykwalifikowani i mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć z młodszymi dziećmi. Sprawdzone i atrakcyjne formy pracy umożliwiają dzieciom rozwijanie ich indywidualnych zainteresowań.

Więcej co dzieje się w świetlicy:

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcami świetlicy szkolnej są: Marta Sprenger, Marta Jedynak, Amelia Bogdańska, Anna Pawlik, Anna Wiśniewska-Szeszuła, Katarzyna Murach, Anna Sieniawska, Karolina Kochmańska, Paulina Pożarowska.
Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział
w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, orgiami, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, matematyczne, gry i zabawy stolikowe.
     Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym.

Zajęcia świetlicowe:

Marta Sprenger:

1. Gry i zabawy ruchowe dla dzieci. – poniedziałek 10:45 – 11:30;
  2. Koło orgiami. – poniedziałek 14:15 – 15:00;

Amelia Bogdańska:

1. Ćwiczenia odprężające przy muzyce relaksacyjnej – wtorek 15:00 – 15:45; środa 10:45 – 11:30;

Marta Jedynak:

1. „Mali ekspresjoniści” – zajęcia plastyczne dla uczniów świetlicy szkolnej – wtorek 11:45 – 12:30; czwartek 10:45 – 11:30;

Karolina Kochmańska:

1. Edukacyjne zabawy z komputerem w świetlicy szkolnej – czwartek 8:55 – 9:40;
  2. Planszogranie – edukacyjne gry planszowe dla uczniów z klas I-III – wtorek 10:45 – 11:30;

Anna Wiśniewska-Szeszuła:

1. Świetlicowe Zumbowanie – poniedziałek 12:30 – 13:15;

Paulina Pożarowska:

1. Zajęcia umuzykalniające według teorii E.E. Gordona – środa 12:50 – 13:35; poniedziałek 9:50 – 10:35;

Anna Pawlik:

1. „Łamigłówki mądrej główki” – gry i zabawy edukacyjne dla uczniów – wtorek 11:45 – 12:30;
  2. Rączki pracują – zajęcia plastyczne – środa 8:00 – 8:45.