Zamieszczamy raport z rocznej działalności szkoły/placówki ubiegającej się o przyjęcie do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Plik w postaci dokumentu PDF.

DLA KLAS I-VI W  ROKU SZKOLNYM 2014/2015

PRIORYTET: PROMOWANIE I KSZTAŁTOWANIE NAWYKÓW ZDROWEGO ODŻYWIANIA, OGRANICZENIE NADMIERNEGO HAŁASU W SZKOLE.

ZADANIA:

• kształtowanie  właściwych zasad  racjonalnego odżywiania się,
  • wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych,
  • uświadomienie uczniom konieczności ograniczenia hałasu w szkole,
  • podejmowanie działań ograniczających hałas w szkole,
  • stworzenie w szkole atmosfery spokojnego klimatu spędzania przerw,
  • wdrażanie dzieci do uczestniczenia w zabawach, lekcjach wyciszających.

REALIZOWANE  W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 PROGRAMY, PROJEKTY:

• Program edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” dla uczniów klas I  - Bożena Stańczyk,
  • Program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” dla uczniów klas II – Monika Pająk,
  • Projekt edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” dla uczniów klas III  - Dorota Sieniawska,
  • Program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka” dla uczniów klas I – Krystyna Krzysztofiak ,
  • Program edukacyjny „Trzymaj Formę” dla uczniów klasy V c – Aneta Marzec,
  • Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla uczniów klas VI – Edyta Piecyk,
  • Program z Zakresu Edukacji Prozdrowotnej Przeciwdziałania Przemocy i Profilaktyki Uzależnień w klasach I – VI,
  • Program z zakresu ochrony środowiska dla uczniów klas I – VI „W zgodzie z naturą” – Agnieszka Płóciennik,
  • Program „WF z klasą” dla uczniów klas IV-VI – Daria Mielka, Artur Pyszewski,
  • Program edukacyjno-profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy” dla klas I –III-  Danuta Piechowska.