Dnia 09 marca 2020 roku po raz osiemnasty odbył się Turniej Wiedzy o Pile. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W tym roku zgłosiło się 17 uczniów z pilskich szkół podstawowych. Turniej tradycyjnie był podzielony na dwie części – w pierwszej uczestnicy rozwiązywali test dotyczący historii naszego miasta, natomiast w drugiej odpowiadali na cztery zadania turniejowe. Oprócz zmagań uczestników można było wysłuchać ciekawej prelekcji przygotowanej przez Pana Macieja Usurskiego kustosza Muzeum Stanisława Staszica w Pile na temat pilskich świątyń na starej fotografii.

Na podstawie wyników z obu etapów jury wyłoniło trzech laureatów:

I miejsce – Kacper Gacek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2,

II miejsce – Paweł Pytliński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11,

III miejsce – Wojciech Breitenbach, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy! Życzymy dalszych sukcesów w nauce, a uczniów zainteresowanych historią swojego rodzinnego miasta zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile, klasy patronackiej PRGOK –III e wraz z wychowawcą p. Anną Dwórznik- Cieślak zachęcają wszystkich do zgniatania butelek, kartonów po napojach, pudełek kartonowych. Zapraszamy do obejrzenia filmików oraz zdjęć i przyjrzenia się plakatom, które stworzyły dzieci. Na pierwszy rzut oka widać, jak dużo miejsca zajmują niezgniecione butelki i kartony w naszych pojemnikach na śmieci, oraz ile miejsca oszczędzamy zgniatając odpady. Pamiętajmy!  Oszczędzajmy miejsce i nie wyrzucajmy powietrza w butelkach. Zgniatanie jest proste, a tak wiele znaczy dla naszej planety.

Karnawał to okres radości i zabawy! Nie ma lepszej okazji, by wyszaleć się za wszystkie czasy. Dnia 18 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I -III. Hol szkoły tego dnia wyglądał inaczej niż na co dzień i zamienił się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.