25 stycznia 2020 r., na szkolnym boisku wspólnie pobiegliśmy dla Filipa Kaźmierczaka. Uczniowie i nauczyciele SP2, w sumie 30 osób dołożyło swoją 1 km cegiełkę. Jeden z ósmoklasistów pokonał dodatkowo 10 kilometrów. Dodatkowo dwie panie nauczycielki dołożyły od siebie … 25 i 33,5 km. Łącznie przemierzyliśmy prawie 100 km, wpłacając dla dzielnego wojownika 181 złotych. Jesteśmy z Tobą Filipie, pozdrawiamy.

22 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się spektakl charytatywny na motywach opowiadania Ch. Dickensa „Opowieść wigilijna” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Wyobraźnia”.

Widzami tego niezwykłego przedstawienia byli dziadkowie naszych uczniów, uczniowie szkoły i ich rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele. Dochód z widowiska – tysiąc trzysta dwadzieścia złotych przeznaczony jest na leczenie Filipa Kaźmierczaka – ucznia Szkoły Podstawowej nr11.

Wszystkim przybyłym gościom z serca dziękujemy, a z Was – młodzi artyści jesteśmy bardzo dumni.

20 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 6 a wraz z wychowawcą, p. Aneta Marzec udali się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia „Klucz do Niepodległości” - escape room. W czasie spotkania, które prowadziła p. Barbara Moskal i p. Małgorzata Olejnik uczniowie znaleźli się w pokoju zagadek i musieli je po kolei rozwiązać, aby zdobyć klucz do niepodległości. Zadania dotyczyły naszej ojczyzny i były związane z historią Polski. W czasie pracy w grupach uczniowie korzystali z laptopa, tableta oraz innych pomocy dydaktycznych. Wiele radości sprawiło im poszukiwanie ukrytych kopert oraz rozwiązywanie zawartych w nich zadań, co nie zawsze było proste i oczywiste. Dzięki zajęciom uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat historii Polski, doskonalili logiczne myślenie oraz kształtowali swoje postawy patriotyczne i obywatelskie.

17 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 6 a wraz z wychowawcą - p. Anetą Marzec oraz rodzicami wybrali się do Miluszkowa, czyli Pilskiego Schroniska dla Zwierząt. W czasie wizyty przekazaliśmy milusińskim prezent, w którym znajdowały się mikołajkowe podarunki dla piesków i kotków. W schronisku powitała nas p. Kama Frąckowska-Pilarska, Prezes Fundacji Miluszków oraz p. Aleksandra Rucka, koordynator adopcji i wolontariatu. Opowiedziały nam, ilu podopiecznych liczy schronisko, w jaki sposób pomaga się przygarniętym zwierzakom oraz jak dbać o dobre relacje z psem i kotem. Następnie udaliśmy się leśną dróżką na spacer z trzema przesympatycznymi psiakami – Zgredkiem, Białym i Benkiem. Radości było co niemiara. Z ogromną przyjemnością oraz ostrożnością bawiliśmy się z mieszkańcami Miluszkowa. Po wizycie obiecaliśmy sobie, że znowu odwiedzimy naszych czworonożnych przyjaciół wiosną i przywieziemy im kolejne prezenty.

Informacje o szalejących w Australii pożarach docierają do nas już od dłuższego czasu… Z przerażeniem słyszymy o kolejnych ofiarach tego niszczycielskiego żywiołu, szczególnie zwierzętach, które straciły życie, zdrowie lub miejsce do bytowania.

Od paru tygodni znani artyści i celebryci zachęcają w mediach do wirtualnej adopcji poszkodowanych w pożarach zwierząt. Na taki apel odpowiedziała grupa uczniów z klasy 5f wraz z wychowawczynią. Spośród prezentowanych na stronie internetowej szpitala dla zwierząt, wspólnie wybrali Paula, małego koalę, znalezionego na terenie rezerwatu przyrody Lake Innes we wschodniej części Australii, który został przyniesiony do szpitala w Port Macquarie w listopadzie ubiegłego roku.

Miś miał poparzone łapy i ok. 90% futra, ale mamy nadzieję, że dzięki pomocy ludzi
z całego świata, szybko wróci do zdrowia, a po ugaszeniu pożarów – także na wolność.

Będziemy często zaglądać na stronę szpitala i sprawdzać, jak radzi sobie nas mały australijski „wychowanek”!

Klasa I d wygrała konkurs zorganizowany przez Małego Inżyniera na portalu społecznościowym. We wtorek, 14 stycznia 2020 r. uczestniczyła w warsztatach Robotyka LEGO Wedo. Uczniowie w grupach skonstruowali robota, którego sami zaprogramowali. Następnie odbyły się zawody. Było wiele emocji i uśmiechu. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.